Vario Certified Solution Partner
Kontakt
4profit, s.r.o.
Na Sádkách 1894
530 03 Pardubice
e-mail: info@4profit.cz

Efektivní správa internetového obchodu ve Variu pomocí doplňku
Rozšíření eShop

Doplněk „Rozšíření eShop“ nabízí rozšíření datové struktury o pole využívaná internetovým obchodem a o funkce, které zefektivňují správu katalogu zboží. Tímto se stává Vario jedinečným nástrojem pro provoz internetového obchodu s dokonalou správou v jediném informačním systému bez nutnosti spravovat produkty v Administraci internetového obchodu a tříštit tak data o produktech.

Vlastní doplněk se skládá ze dvou částí:

• přidaná záložka „eShop“ na dialogu Produkt
• upravená tabulka agendy Katalog nabízející přidané sloupce plus řadu dalších funkcí

1. Záložka „eShop“

Záložka nabízí na několika kartách řadu dalších vlastností produktu, které naleznou využití zejména v internetovém obchodu. Patří mezi ně příznaky „Zobrazovat“, „Novinka“, „Akce“, „Doporučujeme“ a další, k dispozici jsou textová pole „Název eShop“, „Název SEO“, „Dodání“ a v neposlední řadě možnost nastavit časovou platnost akce od-do.Záložka eShop na dialogu Produkt

K dispozici je propracovaný systém parametrů zboží, který umožňuje nadefinování druhů produktů a k nim tabulku parametrů různého druhu (číslo, text, varianty, ano/ne, výčet). Tyto parametry mohou být použity v internetovém obchodu pro parametrické vyhledávání zboží, porovnávání zboží a další pokročilé funkce. Pro správu katalogu ve Variu jsou pak k dispozici funkce zobrazení produktů, které nemají vyplněné parametry nebo produktů, které nemají hodnotu u jednoho či více parametrů, u kterých bylo zapnuto sledování zadání hodnot.

Na dalších kartách je možné k produktu vložit informace o přiložených souborech, obrázcích, internetových odkazech a souvisejících produktech (Příslušenství, Související produkty, Alternativní produkty) a to nejen jednotlivě u každého produktu, ale také hromadně nad vyfiltrovanými a označenými produkty.

Hromadná správa je tak jednou z velkých výhod doplňku, umožňující efektivní práci při správě katalogu. Je možné hromadně nastavovat u produktů hodnotu některého pole, hromadně nastavovat parametry, hromadně přidávat související produkty nebo hromadně zařazovat produkty do kategorií.

Užitečnou funkcí je jistě i duplikace produktu, která nabízí vytvoření kopie produktu s vybranými vlastnostmi (zařazení do kategorie, obrázky, soubory, odkazy, parametry, příslušenství, související a alternativní produkty).

2. Rozšířená agenda Katalog

Kromě zobrazení sloupců rozšiřujících standardní datovou strukturu Varia nabízí rozšířená agenda Katalog další funkce z menu, které lze vyvolat klávesovou zkratkou Ctrl+M. Mezi ně patří například zobrazení produktů, které nemají nebo mají neúplně vyplněné parametry, funkce hromadných úprav hodnot ve sloupcích, možnost hromadné úpravy parametrů, hromadné převedení produktů do jiné knihy a dále vylepšená administrace kategorií (stromu produktů) a možnost hromadně zařadit produkty do kategorie či produktům odstranit všechny nebo jen vybrané zařazení do kategorie. Rozšířené funkce agendy
Plovoucí nástroj strom produktů Zajímavým prvkem je také plovoucí dialog, který umožňuje zobrazit strom produktů a zobrazit tak v tabulce agendy Katalog produkty patřící do vybrané kategorie a případně i jejich podkategorií s možností doplňujícího filtru na výrobce nebo druh produktu.


Pokud máte zájem o spolupráci s námi nebo chcete více informací o našich produktech, neváhejte nás kontaktovat >>.

4profit, s.r.o. © 2023
O nás |VARIO |Expedice pro VARIO |Vario Web Service |Rozšíření eShop |Reference |Kontakty |